Još četiri zgrade useljene u Topuskom

23. listopada 2025.

Gotove su još četiri višestambene zgrade u Topuskom s ukupno 52 stana. Dvije zgrade izgrađene su u sklopu projekta „Uklanjanje i izgradnja zamjenskih stambenih jedinica u vlasništvu RH na potresom pogođenim područjima“ financiranim europskim sredstvima u sklopu OPKK programa, a druge dvije temeljem Zakona o obnovi zgrada oštećenih potresom te su za njihovu izgradnju osigurana sredstva državnog proračuna.

Na svečanosti na kojoj su korisnicima uručeni ključevi, prisustvovali su potpredsjednik Vlade i ministar graditeljstva, prostornoga uređenja i državne imovine Branko Bačić, državni tajnici Tonči Glavinić i Dario Tišov, župan Sisačko-moslavačke županije Ivan Celjak, ravnatelj SAFU-a Dragan Jelić, ravnatelj APN-a Dragan Hristov, zamjenica ravnatelja APN-a Josipa Tokić te načelnik Općine Topusko Ivica Kuzmić.

Dvije od četiri zgrade izgrađene su putem APN-a. Projektant je bila tvrtka ENTASIS d.o.o., izvođač DRVNI CENTAR GLINA d.o.o., dok su stručni nadzor i konzalting proveli JAM-ING d.o.o., ZLATAR i SO-RA-ING d.o.o.

Ukupna vrijednost investicije, uključujući izgradnju infrastrukture i opremanje stanova iznosi 11,8 milijuna eura. Općina Topusko kroz izgradnju ove četiri zgrade dobila je  52 nova stana koja će osigurati dom obiteljima čije su kuće stradale u potresu, korisnicima stambenog zbrinjavanja na potpomognutim područjima te obiteljima i kadrovima u potrebi.

Nakon svečane primopredaje ključeva, u zgradi Kinematografa u Topuskom, održana je i završna konferencija ovog projekta.